قفسه کتابخانه

قفسه کتابخانه معمولاً به سه شکل تولید می گردد:

1 - قفسه کتابخانه فلزی     2 - قفسه کتابخانه ریلی     3 - قفسه چوبی

در قفسه کتابخانه ثابت فلزی (طرح قدیم) از سیم مهار کش استفاده می شد و به هنگام برداشتن یا گذاشتن کتاب از قفسه کتابخانه و کشیده شدن کتاب به سیم مهار کش باعث پاره شدن کتاب می شد که نهایتاً باعث نارضایتی بود که نهایتاً طراحان و متخصصان صنعت بایگان جلیس طرحی را به بازار معرفه و عرضه نمودند که در آن قفسه کتابخانه بدون مهارکش بوده و کلافهای این قفسه کتابخانه به همدیگر وصل می شود این قفسه کتابخانه تماماً پیچ و مهره است و فاقد سیم مهارکش است. در قفسه کتابخانه ثابت فلزی تمامی طبقات به صورت پانچ شده و در هر فضای آن یک عدد غشگیر یا همان کتابیار ریلی رول طبقه نصب و به صورت ریلی قابل حرکت می باشد در قفسه کتابخانه ثابت فلزی تمامی کاور ها به صورت رنگ دار خم می شود که این رنگ خم موجب مقاوم تر بودن آن کاورها خواهد شد و همچنین این خم ها روی کاور قفسه کتابخانه فلزی ثابت را زیبا تر جلوه می دهد همچنین قابلیت تبدیل قفسه ثابت کتابخانه به قفسه ریلی و سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک می باشد.

قفسه کتابخانه فلزی ثابت قابلیت دو طرفه بودن را دارد و در اندازه های سفارشی شما متناسب با فضا کتابخانه و همچنین با لبه های MDF ها های گلس قابل اجرا است.

معایب قفسه کتابخانه ثابت فلزی :

اختصاص فضای زیاد به دلیل وجود راهرو در بین هر قفسه

در معرض خطر و فرسودگی به دلیل محفوظ نبودن

عدم اتصال به سیستم های نرم افزاری مدیریت و انبارداری اسناد

فضای کمتر بایگانی به دلیل وجود راهرو ها به نسبت فضا

نیاز به حضور فیزیکی کاربر جهت جستجو و دسترسی به اسناد و کالا و همچنین مصرف زیاد زمان در حجم بالا جهت دسترسی به پرونده ها.

 

۰۲۱۷۷۸۶۱۶۷۰ , ۰۲۱۷۷۸۶۱۹۰۶ , ۰۲۱۷۷۷۲۵۶۳۰ , ۰۲۱۷۷۷۲۵۶۳۲